Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tkdevelopment.cz/includes/menu.inc).

Vybavení moderních veřejných toalet.

Veřejné záchody můžete nalézt obvykle v centrách měst či v jiných prostorech, kde pobýva mnoho lidí. Dobrým příkládem je metro. Nicmeně bez ohledu na to, kde to je většina z nás loučí veřejné záchody s něčím nepřijemným a s nečistotou. Bohužel mnohdy je to skutečnost. Veřejné toalety často jsou placené a není to problém jestli jejich stav je kvalitní. Mimo čistoty velice základní je bezpečí a rovněž prřístupnost pro osoby s omezenou pohyblivostí.


toaleta publiczna
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
V naším textě chceme popisat Vám zajímavé záchody, které je možné využit v různorodných částech světa. V naším názoru nejvíc pozoruhodné toalety můžete najít během cestování po Asie. Japonské záchody jsou známé na celém světě. Je tak z toho důvodu, že jsou velice moderní. Pro obyčejného člověka z Evropy pravděpodobně bude to kulturní šok. Očividně záchody vypadají skoro stejně jak té, které využíváme každodenně.

Japonské toalety mají pár velice pozoruhodných funkci. Máme pevnost, že udiví Vás prkýnko, které se samo zvedá a poklada. Mimo samosklopnosti prkýnko někdy ma funkce masírování. Ale není to konec zajimavosti. Některé prkýnka jsou vyhřívané. Musíme říct, že zvlášť v zimě je to výborný nápad. Někdy můžete najít rovněž prkýnko, které se bude samostatně dezinfekovat. Nemusíte nic čistit, aby se posadit na plochu bez bakterie. V japonském záchodě můžete si poslouchat hudbu. Je to běžná výbava každé toalety. Japonské toalety jsou plné elektroniky a někdy mají doopravdy mnoho funkci.

Pozoruhodným příkládem je samočinné mytí. Po vykonání potřeby stačí tisknout příslušné tlačitko, aby toaleta umyla Vám zadek. Samozřejmě použítá voda bude teplá. Můžete také kontrolovat tlak vody. Po omývaní můžete vysušit si zadek díky speciálnímu osušovači. V Japonsku jsou též záchody, které kontroluji zdravotní situace uživatelů. Toaletní mísa analyzuje moč, měří tlak a také teplotu těla. Kromě toho važí a dava informace o vaze těla.


toaleta publiczna
Author: shrinkin'violet
Source: http://www.flickr.com
Japonci mají speciální obuv, kterých použivájí pouze v toaletě. Je samozřejmé, že pro Japonců hygiena je doopravdy velmi základní. Inteligentní záchody jsou velmi pozoruhodné. Možné, že někdy podobné toalety budou populární též v Evropě. Až do toho času musíme využívat tradiční toalety. Doufejme, že veřejné záchody, kterých budeme používat budou alespoň čisté.